Facebook

Momentální fenomén dnešní doby. Ten, kdo ho nemá skoro jako by nežil. Facebook denně využívá miliony lidí po celém světě. Čím je vlastně tak oblíbený, populární, jedinečný. Proč po něm každý touží a co nám umožňuje? Zjednodušuje nám život nebo nikoliv?
facebook baterie

Kromě toho, že si tam přidáváme své přátele, a vytváříme si tak síť svých kamarádů, tak tam vkládáme různé fotografie, videa, příspěvky, statusy s našimi pocity, můžeme tam chatovat s našimi kamarády a mnoho dalšího. Facebook také umožňuje šťouchnutí, doteď jsem nepochopila k čemu to vlastně je, ale je dobrý se o tom alespoň zmínit. Můžou se tam vytvářet profily, jak veřejné tak soukromé, profily také firemní. Můžeme si tam založit svou stránku, osobní blog vytvořit událost a pozvat na ni své kamarády – to je dobré zejména na různé narozeninové oslavy. Také si tam můžeme vytvořit skupinu, na výběr je jak z otevřené, tak uzavřené, je to podle toho, jaký chceme, aby měli uživatelé do této skupiny přístup. Tam můžete například prodávat různé předměty, případně pokud v něčem vynikáte, jako je třeba šití, háčkování a tak dále, tak můžete vyrazit s kůží na trh.

Samozřejmě nemůžeme pět jen chválu. Mít Facebook je sice skvělé, ale bohužel to s sebou nese i rizika. Dávejte pozor, jaké informace tam umisťujete, mohou být totiž velice lehce zneužitelné. Mezi ně patří například to, že tam umístíte například status s fotkou, že se nacházíte se svou rodinou na dovolené někde v zahraničí. Protože právě tohle je skvělá šance pro lupiče, ví totiž, že nikdo není doma, a tak mohou jít na jisto.
značení líbí se mi

I se zveřejňovanými fotografiemi nakládejte velmi obezřetně. Někdo využívá tento profil také jako místo k seznámení se, ale to je riziko všech seznamek na internetu, kdy se může na druhé straně dotyčný vydávat za někoho úplně jiného než ve skutečnosti je.