Co vše umí jedny šikovné ruce

Vzpomínáte, jak jste jako malí viděli sedávat babičku u šicího stroje? A jak jí doslova pod rukami vznikaly nádherné kousky vašeho oblečení? Měla jste ty nejkrásnější sukýnky a šatičky. Tenkrát bylo běžné si doma ušít nějaký ten kousek oblečení, protože v obchodech byl velmi omezený sortiment a nebylo jednoduché obléci se podle vlastního vkusu.

šicí stroj

Dnes jsou obchody i internetové stránky plné nejrůznějších modelů a vybrat si něco nového na sebe je otázkou několika málo minut. Oblečení se stalo velmi levnou a velmi dostupnou komoditou. Co však postrádáme? Opravdu originální kousky, které by byly přesně na míru a které by neměl nikdo jiný. Už jste zažila ten nepříjemný pocit, kdy jste přišla na ples a stejné šaty mělo na sobě i několik dalších žen?
Opět tedy usedáme k šicím strojům, studujeme střihy a těšíme se z výsledků vlastní práce. Pokud máme doma jednu nebo dvě malé holčičky, naší náplní není jen ušít jim skvostné šatičky, nebo kostýmy princezen, ale musíme myslet i na to, že je třeba obléci i všechny panenky!

zlatá nit

Až je dílo hotovo, už se rozhlížíme po našem domově a přemýšlíme, jak by se dal vylepšit. Váš interiér dokonale oživí nejrůznější doplňky. Mají tu výhodu, že je velmi snadno vyměníte za jiné a domov bude působit zase svěžím a moderním dojmem. Začněte s nejrůznějšími přehozy a potahy na polštáře. Přemýšlíte nad vhodným vzorem, protože jednobarevný potah vám připadá příliš nudný? Seznamte se s technikou zvanou patchwork! Látky patchwork si můžete různě kombinovat, nebo zvolit jen dvě základní barvy. Získáte velmi originální kousky, které budou zdobit váš obývací pokoj a které budou obdivovat všechny návštěvy! Široká nabídka metráže v různých barevných variantách čeká jen na vaše šikovné ruce. Již brzy se můžete těšit na první skvostné kousky!